Pilet.eeÜhiskaartKaardi isikustamineÜhiskaart

Ühiskaart

Uue soodustuse tekkimisel (näiteks rahvastikuregistris Tallinnasse sisse kirjutades tallinnlase tasuta sõidu õiguse saamisel) tuleb Ühiskaart soodustuse saamiseks uuesti isikustada.

Ühiskaardi nr:
Isikukood:
ID-kaardi nr:

Tee märge, kui oled:

  • välismaal õppiv üliõpilane, kelle elukoht ei ole Tallinn;
  • raske või keskmise puudega 19-aastane või vanem isik (kui Su elukoht ei ole Tallinn ja Sa ei õpi päevases õppevormis
    põhikoolis või keskkoolis või põhikooli baasil kutseõppeasutuses);
  • 3 ja enama lapsega pere vanem, kelle elukoht ei ole Tallinn.Piletisüsteemis saab sõiduõiguse ja soodustuse tõendamiseks kasutada järgmisi kaarte:
Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaartIsikustamine annab võimaluse kasutada isikule määratud sõidusoodustusi. Samuti tagab kaardi isikuga sidumine sellele laetud raha ja piletite säilimise kaardi kadumisel.

Enamik sõidusoodustusi kantakse kaardile automaatselt, kontrollides isiku kuuluvust õpilaste või pensionäride registrisse. Välisriikide üliõpilased ja pensionärid, kelle infot kohalikes registrites ei ole, saavad käesoleval lehel sõidusoodustuse käsitsi märkida.

Soovides kaarti isikustada näiteks lapsele või kellelegi kellel ei ole ID-kaarti, pead olema sisse logitud ja oma isiku tuvastanud .